Sparring og match til samarbejde

Hos Danish Life Science Cluster kan du få sparring på ideer, udviklingsprojekter, planer og udfordringer.

Hos Danish Life Science Cluster kan du få sparring på ideer, udviklingsprojekter, planer og udfordringer. Du har mulighed for at få kontakt til virksomheder, forskere, klinikere og plejepersonale med specifikke kompetencer. Vi har et stort netværk, kender vores medlemmer og kan guide dig i den retning, som hjælper dig.

Sparring kan f.eks. omhandle:
• Hvad har du brug for lige nu i din produktudvikling? Mere viden, andre kompetencer, nye samarbejdspartnere, mulighed for adgang til testfaciliteter eller måske markedsviden?
• Hvordan finder du de rigtige løsninger blandt de mange små og store udbydere indenfor life science og velfærdsteknologi?
• Hvordan finder du den rigtige indgang til et hospital eller en kommune?
• Har din uddannelses- eller forskningsinstitution brug for tættere samarbejde med udvalgte virksomheder eller offentlige organisationer?
• Egnede finansierings- og fundingmuligheder?
• Input til internationalt samarbejde og nye markeder?

Vi driver også OPIguide, som indeholder værktøjer og cases til innovationssamarbejde mellem virksomheder, offentlige parter og videninstitutioner.

Vil du høre mere om, hvordan vi arbejder med med sparring og match, så tag fat i din regionale hub.

Kontakt din regionale hub, hvis du ønsker sparring og den rette kontakt

Bliv medlem af Danish Life Science Cluster